SKLEPIK Z PAMIĄTKAMI

Zapraszamy Państwa do zakupu pamiątek i książek w naszym sklepiku hotelowym, znajdziecie w nim Państwo m.in.: publikacje o Spale, monety kolekcjonerskie i znaczki okolicznościowe. Zakupu można dokonać w recepcji hotelowej.

 

Artykuł Zdjęcie Cena
Znaczek okolicznościowy z okazji 500-lecia Spały   5 PLN
Moneta Spalski Dukat Lokalny   5 PLN
Moneta 40 Żubrów 200 PLN
Odznaka hubertusowska brązowa 26 PLN
Odznaka hubertusowska srebrna 29 PLN

Carska Spała

Spała w ciągu wielu lat z małej osady zagubionej wśród lasów dawnej Puszczy Pilickiej awansowała do roli rezydencji rosyjskich carów. Jak to się stało, że władcy najpotężniejszego wówczas imperium świata na miejsce swojego wypoczynku wybrali właśnie maleńką Spałę? Na to i inne pytania dotyczące historii Spały odpowiedź znajdziecie Państwo w książce Carska Spała autorstwa Andrzeja Kobalczyka i Michała Słoniewskiego.

  40 PLN

Spała Carska Rezydencja

Album odkrywa przed Czytelnikiem niemal nieznany świat carskich polowań na znajdujących się pod rosyjskim zaborem ziemiach polskich. Po myśliwskim pałacu w Spale, odwiedzanym przez imperatorów Aleksandra III i Mikołaja II, a później stanowiącym ulubioną leśną rezydencję prezydenta Ignacego Mościckiego - zostały tylko fundamenty. Grono historyków z trzech krajów połączyło siły, aby odnaleźć i uratować ślady tamtych czasów.

Książka napisana w języku polskim i angielskim.

  69 PLN

Wojenna Spała

Wszystkim turystom odwiedzającym Spałę i miłośnikom historii XX wieku gorąco polecamy książkę Wojenna Spała autorstwa Małgorzaty i Juliusza Szymańskich. Wojenne dzieje Spały są mało znane, choć ta niewielka miejscowość w czasie obu wojen światowych była znaczącym ośrodkiem decyzyjnym i znalazła się blisko nurtu wydarzeń.

Książka napisana w języku polskim i angielskim.

  38 PLN

Prezydencka Spała

Niezwykła historia maleńkiej Spały - oficjalnej rezydencji Naczelnika Państwa Piłsudskiego i Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego. Opis wydarzeń, imprez masowych, spotkań dyplomatycznych i reprezentacyjnych polowań ilustrowanych licznymi, unikatowymi fotografiami oraz pamiątkami z okresu Drugiej Rzeczypospolitej.

Książka napisana w języku polskim i angielskim.

 

60 PLN

Pałac i ludzie

Spała do czasów współczesnych zachowała w niezłym stanie unikalny zespół budynków oraz założeń parkowych dawnej rezydencji carskiej, zbudowany w ściśle określonym stylu. Brakującym jej ogniwem jest spalony w 1945 roku Pałac Myśliwski, którego pozostałości w centralnym miejscu Spały po dziś dzień dziwią przyjezdnych, a drażnią i irytują mieszkańców. A przecież w tym niewielkim budynku rozegrały się naprawdę fascynujące i ważne historycznie wydarzenia. Bogato ilustrowana monografia – 231 fotografii, w polsko-angielskiej wersji językowej.

Książka napisana w języku polskim i angielskim.

40 PLN